Tüm web sitesi paketlerimizde ilk yıl HostingDomain ve SSL ÜCRETSİZ! - Türkçe yönetim panelli, Mobil ve SEO uyumlu web sitesi kurulumu

Web Sitesinin Önemi Nedir? Neden Web Sitesi Yaptırmalıyım?

Web sitesi yaptırmak isteyenlerin web sitesinin önemi nedir, neden web sitesi yaptırmalıyım? gibi web sitesi kurmanın önemini anlayabilmek için sıkça sorduğu sorular vardır.

web sitesinin önemi nedir, neden web sitesi yaptırmalıyım

Bu sorulardan bazıları;

  1. Neden web sayfası yaptırmalıyım?
  2. Web tasarım neden önemli?
  3. Web sitesi neden gerekli?

Sizde bu sorulardan her hangi birini sorup arama yaptığınıza göre bir web sitesi açmak istiyor ve size sunacağı faydaları merak ediyorsunuz.

Bu yazımızda merakınızı giderebilir ve neden web sitesi sahibi olmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Web Sitesinin Önemi Nedir?

Web sitesinin önemi hakkında sayfalarca makale yazılabilir, biz sizinle en öne çıkan sebepleri paylaşacağız.

Web sitesi kurmak dijital dünyaya adım atmak demektir ve dijital dünyada bulunmak sizi her yerden ulaşılabilir yapar. Bu da işinizi, ürün ve hizmetlerinizi herkese kolay bir şekilde sunmanıza olanak tanır.

Neden Web Sitesi Yaptırmalıyım?

Neden web sitesi yaptımalıyım sorusu için size 6 farklı cevap ve açıklama hazırladık. İşte web sitesi yaptırmak için başlıca sebepler;

  1. Çevrim içi var olmak
  2. Ürün ve hizmetlerinizi tanıtmak
  3. Prestij ve güven arttırmak
  4. 7/24 Ulaşılabilir olmak
  5. Dijital dünya ve bulunabilirlik
  6. Masrafları azaltmak, gelirinizi arttırmak

neden-web-sitesi-yaptirmaliyim

1. Çevrim İçi Var Olmak

Web sitesi yaptırmak size otomatik olarak çevrim içi var olma imkânı verir. İnternet ortamında bulunma ve arama yapıldığında bulunabilmenize olanak sağlar. Böylece dünyanın her yerinde görünebilirsiniz.
 

2. Ürün ve Hizmetlerinizi Tanıtmak

Web sitenizde ürün ve hizmetlerinizi çok detaylı bir şekilde yayınlayabilir, potansiyel müşterilere neden sizi tercih etmeleri konusunda bilgiler sunabilirsiniz. 
 

3. Prestij ve Güven Arttırmak

Web sitenizin olması size ekstra prestij ve güven sağlar. Kim ne derse desin, web sitesi olan firmalar olmayanlara karşı her zaman 1-0 öndedir. Firmanıza veya markanıza özel bir web sitenizin olması, size özel şirket maileri kullanmanız işiniz için her zaman artı değerdir. 

Sizi araştırmak isteyen potansiyel müşteriler web sitenizden firma hakkında bilgileri, ürün ve hizmet detaylarınızı, kalite politikalarınızı ve daha fazlasını öğrenebiliyorsa size güvenme ve sizi tercih durumu web sitesi olmayan veya olan ama gerekli şekilde hazırlanmamış rakiplerinize karşı sizi önde tutar. 
 

4. 7/24 Ulaşılabilir Olmak

Fiziki iş yerinizin belirli çalışma saatleri vardır. Peki ya çalışma saatleri dışında kaçırdığınız fırsatlar ne olacak? İşte bu noktada web sitesi insanların size her zaman ulaşabilmesini sağlar. Dükkanınız veya ofisiniz kapalıyken bile web siteniz sayesinde sunduğunuz ürünler/hizmetler ve firmanız hakkında bilgiler edinebilirler. Ayrıca size mail veya mesaj yoluyla ulaşabilirler. Böylece çalışma saati dışında bile olsanız her zaman ulaşılabilir olursunuz.
 

5. Dijital Dünya ve Bulunabilirlik

Artık iki dünya var, fiziki dünya ve dijital dünya. İnternetin yayılmasıyla çoğu insan ihtiyaçlarını internetten gidermeye başladı, artık neredeyse markete bile gitmez hale geldik. Durum böyle olunca web siteniz yoksa dijital dünyada da yoksunuz demektir. Var olmanın sosyal medya vb. yolları olsa da hiçbir zaman yeterli kalmaz. Web siteniz olduğunda dünyanın en uzak noktasından bile insanlara ulaşabilirsiniz. 
 

6. Masrafları Azaltmak, Gelirinizi Arttırmak

Evet masrafları azaltmak ve gelirinizi arttırmak, nasıl mı? Şöyle ki; Fiziki bir işyerine sahip olmadan da evinizden sunabileceğiniz ürün veya hizmetleriniz olabilir. Örneğin; Bir Avukat, Muhasebeci, Eğitmen, Tesisatçı, Tamirci vb. işlerinizi insanlara sunmak duyurmak için illaki bir dükkân veya ofis açmak zorunda değilsiniz, bunu evinizde de yapabilirsiniz.

Böylece ekstra kirâ, fatura vb. benzeri masraflardan kurtulabilir, gelirinizi arttırabilirsiniz. Ya da kişisel bir blog açıp makaleler yayınlayabilir, sitenize trafik çekerek reklam geliri elde edebilirsiniz. Tüm bunları web siteniz sayesinde yapabilirsiniz. 
 


Saydığımız ve sayamadığımız birçok faydayı web sitesi yaptırmak size sunar. Şimdi bir web sitesi kurmak ve tüm bu olanaklardan faydalanmak için harekete geçin. destomedya® sizin için harika site paketleri oluşturdu ve her şey dahil 750 TL’den başlayan fiyatlara web sitenizi kuruyor. 


Neden web sitesi yaptırmalıyız ile ilgili en çok sorulan diğer sorular;

Neden web siteniz olmalı?

Neden mi web sitesiniz olmalı çünkü web sitenizde markanız, iş yeriniz, ürün ve hizmetleriniz hakkında detaylı bilgiler vererek potansiyel müşterilerin sizi tercih etmesini sağlayabilirsiniz.

Neden web sitesi sahibi olmalıyız?

Bir web sitesine sahip olduğunuzda Google vb. arama motorlarında bulunabilir ve işiniz veya içerikleriniz ile alakalı arama yapan kişilerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede işinizi ilerletme ve kazancınızı arttırma gibi avantajlara sahip olabilirsiniz.

Web sitesinin hazırlanma amacı nedir?

Web sitesinin hazırlanma amacı en basit anlatımla; ihtiyacı olan bir şey için internette arama yapan kişilere ulaşmanızdır. Web sitenizde firmanız hakkında bilgiler verebilir ve sizi neden tercih etmeleri konusunda açıklayıcı yazılar ve resimler paylaşabilirsiniz.
 

Web sitesi yaptırmanın önemi hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa bize aşağıdaki formdan veya whatsapp’tan yazabilir ya da hemen arayabilirsiniz, lütfen çekinmeyin.

Bu Sayfayı Değerlendirin:
Sorularınızı aşağıdaki formdan iletebilirsiniz.
Whatsapp Whatsapp'tan yazın