Tüm web sitesi paketlerimizde ilk yıl HostingDomain ve SSL ÜCRETSİZ! - Türkçe yönetim panelli, Mobil ve SEO uyumlu web sitesi kurulumu

2022'de Web Sitesi Fiyatları Ne Kadar? Detaylı Maliyet Hesaplama

2022'de web sitesi fiyatları ne kadar? Web sitesi kurmanın maliyeti nasıl hesaplanır? Web sitesi fiyatları pahalı mı? Web sitesi kurmak kaç para tutar?... Web sitesi kurmak istediğinizde aklınıza gelecek ilk sorulardan olacaktır muhtemelen.

Her şeyden önce bütçenize uygun web sitesi kurma fiyatları aradığınızı biliyoruz. Bu yüzden sizin için özel paketler hazırladık!

Web Sitesi Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Web sitesi fiyatları temel olarak sizin isteklerinize göre belirlenir. İhtiyaçlarınız ve isteklerinizden yola çıkarak bir web tasarım maliyeti hazırlanır.

Tek sayfa, kurumsal, e-ticaret vb. birçok web sitesi çeşidi vardır, fiyatları ve özellikleri farklıdır. Web sitesi fiyatları ajanslara göre de farklılık gösterebilir, bunların öncelikli sebepleri ise serbest piyasa ve ajans giderleridir. 
 

Web Sitesi Fiyatları 2022 Güncel Liste

İndirimli web sitesi fiyatları ile profesyonel sitenizi hemen kuralım! Yapmanız gereken tek işlem bir paket seçmek.

Web Sitesi Fiyatları 2021

KÜÇÜK Site Paketi:
Tek Sayfa Site Size Özel Tasarım + Ücretsiz Hosting + Ücretsiz Domain + Ücretsiz SSL

1.170₺
(tek sefer ödeme)

EKO Site Paketi:
Maks.20 Sayfa Site Size Özel Tasarım + Ücretsiz Hosting + Ücretsiz Domain + Ücretsiz SSL

2.500₺
(tek sefer ödeme)

SÜPER Site Paketi:
Sınırsız Sayfa Site Size Özel Tasarım + Ücretsiz Hosting + Ücretsiz Domain + Ücretsiz SSL

3.450₺
(tek sefer ödeme)
Tüm Paketler ve Özellikler »


Web Sitesi Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Web sitesi kurma amacınızda net olmalısınız çünkü web sitesi fiyatları öncelikle sizin isteklerinize göre belirlenir.

İnternetten ürün/hizmet mi satmak istiyorsunuz, firmanızı tanıtacak kurumsal bir site mi ya da yazılar/içerikler paylaşacağınız bir kişisel blog mu?

Web sitesi kurma amacınıza karar verdikten sonra web sitenizde yer alacak tüm özellikleri belirlemeli ve kendinize bir liste oluşturmalısınız. Örneğin; web sitenizde üyelik olacak mı? Ya da satın alma özelliği vb. tüm işlemler web sitesi kurma fiyatları için belirleyici faktörlerdir.

Web sitesi fiyatları ile alakalı araştırma yaptığınızda karşınıza yüzlerce farklı rakam çıkar ve bu fiyatları birbirinden ayıran başlıca faktörler şunlardır;

 1. İstekleriniz
 2. Özel tasarım veya hazır paket siteler
 3. Ajanslar arası rekabet
 4. Ajans Maliyeti
   

Olması Gerekenler, Ek Modüller ve Özel Hizmetler

Web tasarım yaptırırken olmazsa olmazlar ve isteğe bağlı olan işlemler vardır. Bunlarda web sitesi fiyatları için belirleyici birer faktördür.

Hosting ve Domain

Hosting ve Domain olmazsa olmazdır ve yıllık olarak kiralanır. Hosting ve domain fiyatları dolar ($) üzerinden hesaplanır. Hosting boyut ve sahip olduğu özelliğe, domain ise uzantıya göre farklılık gösterir.

Ortalama olarak standart bir başlangıç Hosting paketi yıllık; 12-15$, Domain ise popüler uzantılardan bahsedersek (.com, .net, .org, .com.tr gibi) yıllık 9-15$ arasıdır ve bu fiyatlar yine rekabet gereği firmadan firmaya farklılık gösterebilir. Bu ikisi web sitesi fiyatları için ilk belirleyicidir.

SSL Güvenlik Sertifikası

SSL güvenlik sertifikası olmazsa web sitesi olmaz değil aslında ama web sitenizde SSL yoksa tarayıcılar sitenizi “Güvenli Değil” olarak işaretler, bu durum web siteniz ve prestijiniz için hiç iyi bir durum değildir. SSL güvenlik sertifikalarının da taşıdığı özelliğe göre farklı fiyatları vardır ve bu fiyatlar 10$’dan başlar 1.200$’lara kadar çıkar. SSL’de web sitesi fiyatları için belirleyici bir faktördür.
 

Ek Modüller ve Özel Hizmetler

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi web sitesi kurma amacınız, web sitenizin nasıl bir özelliğe sahip olması gerektiğini anlatır ve bunlar web sitesi fiyatlarını belirler. Örnek verecek olursak;

 1. Sipariş modülü
 2. Satın alma modülü
 3. Sanal pos entegre modülü
 4. Üyelik sistemi
 5. İletişim modülleri (whatsapp, canlı destek vb.)
 6. Yorum yapma modülleri
 7. SEO (arama motoru optimizasyonu) hizmeti
 8. Google araçları kurulumu (Analytics, Ads, Adsense, Search Console vb.)
 9. Özel slider/banner tasarımları...vb.

Tüm bu ek modül ve özel hizmetlerde web sitesi fiyatları hesaplamasında büyük rol oynar.
 

Özel Tasarım Siteler ve Hazır Web Siteler

Bu iki sistemi birbirinden ayıran en büyük farklılık; özel tasarım siteler size özel özgün olarak istekleriniz doğrultusunda hazırlanır, hazır web siteler ise önceden tasarlanmış belli özelliklere sahip sitelerdir. Bu iki sistem arasındaki web sitesi fiyatları farklıdır. Hazır paket siteler daha ucuzdur ve kurulması daha hızlıdır. Özel hazırlanan siteler ise hazır paketlere göre daha yüksek fiyatlıdır çünkü size özel oluşturulduğu için iş yükü daha fazladır. 

Önce Fiyat Mı, Kalite Mi?

Fiyatın herkes için önemli olduğunun farkındayız ama kesinlikle önce kalite! Önce kalite diyoruz çünkü sıradan vasat bir web sitesi kurmanın yapana da yaptırana da bir faydası yoktur. Verim alamadığınız veya kullanıcıları iten (karışık, yavaş, güvenilir olmayan vb.) bir web sitenizin olması, olmamasından daha kötü!

Burada ki asıl konu, site yapıldı bitti tamam ama peki bu siteden istediğiniz verimi alabilecek misiniz? Ya da desteğe ihtiyacınız olduğunda kolayca sorunlarınıza çözüm bulabilecek misiniz? Fiyatın yanı sıra bunları da aklınızdan çıkarmayın lütfen.

Yüksek kaliteyi uygun fiyatlara almanız için destomedya® size harika web siteleri ve çok uygun web sitesi fiyatları sunuyor. Özel oluşturduğumuz web sitesi paketlerimiz ile kaliteli bir web sitesine çok uygun web sitesi fiyatları ile sahip oluyorsunuz.
 


Hazır paketlerimiz dışında istekleriniz doğrultusunda size özel bir web sitesi istiyorsanız web sitesi fiyat teklifi sayfamızdan formu doldurup gönderin. Çok hızlı bir şekilde size özel ücretsiz fiyat teklifi hazırlayıp sunacağız.

Web sitesi fiyatları ve web sitesi tasarımı yaptırma hakkında tüm sorularınızı aşağıdaki formdan bize iletebilirsiniz. Yüksek kaliteyi düşük fiyata almak ve harika bir web sitesi kurmak için bugün bize bir şans verin! Öncesi ve sonrası sınırsız desteğimiz ile her zaman yanınızdayız.

Bu Sayfayı Değerlendirin:
Sorularınızı aşağıdaki formdan iletebilirsiniz.
Whatsapp Whatsapp'tan yazın